تاریخ 1397/10/13         ساعت 13:36:43     گروه خبري گروه اخبار داخلی
کار گروه زیست فناوری دریا از کار گروههایی است که در ستاد زیست فناوری تشکیل شده است . آقای دکتر قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ارتباط با تشکیل این کارگروه مطرح نمودند : تشکیل کارگروه زیست فناوری دریا با محوریت آبزی پروری و تولید جلبک و غیره است که نقش بسزایی در رونق اقتصادی خواهد داشت.
وی همچنین افزود: زیست فناوری دریایی یکی از حوزه های در حال رشد است که باکمک آن، از موجوداتی مانند ماهی، جلبک و یا باکتری ها به طور مستقیم و غیرمستقیم استفاده می شود.
از شرکت های مطرح در حوزه تولید جلبک شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر است .
آقای دکتر پورکاظمی ریاست محترم موسسه تحقیقاتی علوم شیلات کشور و دبیر کارگروه زیست فناوری دریا روز چهارشنبه 12 دی ماه به همراه کارشناسان کارگروه فوق در شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر ، تولید کننده ریز جلبک اسپیرولینا در استان تهران حضور یافتند.
در نشست فوق پتانسیل های شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر در ارتباط با تولید متابولیت های با ارزش جهت مصارف صنایع آرایشی بهداشتی برای تامین نیاز شرکت های داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
از جمله این متابولیت ها می توان به رنگدانه فیکوسیانین اشاره کرد که به عنوان رنگدانه آبی طبیعی در صنعت آرایشی بهداشتی کاربرد دارد .
در ادامه نشست از آزمایشگاه تحقیق و توسعه شرکت بازدید بعمل آمد.
نظرات کاربران
نظرشما
نام
آدرس صندوق الکترونیکی
نظرات کاربران
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را در کادر وارد کنید