تاریخ 1397/12/11         ساعت 14:10:39     گروه خبري گروه اخبار داخلی
امروزه رویکرد استفاده از محصولات طبیعی و تجدید پذیر موجب شده انواع جلبک ها در صنایع مکمل ، غذایی ، آرایشی ، بهداشتی ، دام ، طیور و آبزیان کاربرد های گسترده داشته باشند. در این راستا ریزجلبک اسپیرولینا با داشتن حداقل 55% پروتئین ،اسیدهای آمینه و چرب ضروری ، انواع ویتامین ها و مواد معدنی و متابولیت هایی با خواص آنتی اکسیدانت از منابع با ارزش برای صنعت محسوب می شود.
شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر از شرکتهای زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ با درک این اررزش برای صنعت اقدام به پرورش ریزجلبک اسپیرولینا نموده است. این سایت تولیدی که در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در شهرک پژوهش ، ایجاد شده است
این سایت در اولین روزهای آخرین ماه سال توسط آقای دکتر عبدالحی معاون محترم 
توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران مورد بازدید قرار گرفت
شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر اولین شرکت پرورش دهنده ریزجلبک اسپیرولینا است که در استان تهران از سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی و همچنین اداره کل  سازمان دامپزشکی تهران برای این محصول مجوز دریافت نموده است و محصولاتی را  در حوزه مکمل غذای دام ، طیور و آبزیان بر پایه ریز جلبک اسپیرولینا ( مخصوص ماهیان زینتی ، پرندگان خانگی ، سگ و گربه و اسب ) با نام تجاری سوباشی به بازار عرضه کرده است.
در این بازدید آقای دکتر عبدالحی به اهمیت پرورش جلبک و ارزش افزوده ایجاد شده در صنعت اشاره کردند و به استفاده از آن  در غذای دام ، طیور و آبزیان  اشاره نمودند.
نظرات کاربران
نظرشما
نام
آدرس صندوق الکترونیکی
نظرات کاربران
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را در کادر وارد کنید