تاریخ 1398/02/14         ساعت 17:07:22     گروه خبري گروه اخبار داخلی
اولین نشست تخصصی جلبک در تاریخ 11 و 12 اردیبهشت در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با حضور مسئولین سازمانهای دولتی ، محققان ، تولید کنندگان ، فرآوران و وارد کنندگان انجام شد. شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر تنها تولید کننده ریز جلبک اسپیرولینا در استان تهران و دارای مجوز از اداره کل دامپزشکی استان تهران در این سمینار و نمایشگاه حضور فعال داشت.
آقای دکتر قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در افتتاحیه نشست تخصصی پرورش جلبک در دانشگاه خلیج فارس بوشهر، تدوین نقشه راه توسعه فناوری و صنایع جانبی را از اهدف مهم این نشست دانست و اظهار داشت: وجود ریزجلبک‌ها و جلبک‌های بزرگ یکی از ظرفیت‌های مهم ایران است که توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه در اولویت قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه به ایجاد صنایع تبدیلی جلبک‌های دریایی تصریح کرد: استفاده از جلبک و ایجاد صنایع مرتبط با آن، بازاری به ارزش 500 میلیون دلار در کشور ایجاد می‌شود.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تدوین نقشه راه توسعه زیرساخت‌های استفاده از جلبک‌های دریایی را یک ضرورت دانست و افزود: در این راستا سند و نقشه راه تهیه شده و با حضور متخصصان و صنعتگران پس از بررسی، نقشه راه پرورش جلبک دریایی تدوین می‌شود.

وی با بیان اینکه تدوین این نقشه راه، اقتصاد زیستی و اشتغال ایجاد می‌کند افزود: تولید فناوری جدید از دیگر آثار تدوین سند استفاده از جلبک‌های دریایی و پرورشی است.

 
نظرات کاربران
نظرشما
نام
آدرس صندوق الکترونیکی
نظرات کاربران
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را در کادر وارد کنید