تاریخ 1398/03/26         ساعت 15:43:26     گروه خبري گروه اخبار داخلی
ایجاد و ارتقاء زیست بوم نوآوری و کارآفرینی به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان یکی از محورهای اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی می باشد. دراین راستا حمایت از شرکتها و موسسات دانش بنیان ( صنایع مبتنی بر دانش و فناوری پیشرفته ) در حال گسترش می باشد.

 در کنار شکل گیری شرکت های دانش بنیان در مراکز علمی و رشد ، بخش دیگری از شرکت های فعال در صنایع خلاق در زیست بوم شرکتهای خلاق ظهور کرده و در حال رشد می باشند.جوهره این شرکت ها بر نوآوری و خلاقیت برای ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل های نوین کسب و کار در سطح بازارهای هدف استوار است.

صنایع خلاق و فرهنگی به آن دسته از فعالیتهای اقتصادی گفته می شود که ریشه در نوآوری ،خلاقیت ، مهارت ، استعداد و میراث فرهنگی به معنای عام داشته و پتانسیل مناسبی برای ایجاد شغل و ثروت از طریق تولید ، خدمت و بهره برداری از دارایی های فکری دارد.دسته بندی این صنایع به شرح زیر می باشد:

1- کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی

2- صنایع دیداری و شنیداری

3- صنایه دستی ، گردشگری و میراث فرهنگی

4- هنرهای تجسسمی و هنرهای نمایشی

5- بازی ، اسباب بازی و سرگرمی

6- طراحی و معماری

7- چاپ و نشر

8- گیاهان دارویی و طب سنتی

9- و سایر صنایع خلاق و فرهنگی

شرکت خدمات تحقیقاتی آرین گستر در ارزیابی های صورت گرفته توسط در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به عنوان شرکت خلاق در این حوزه پذیرفته و وارد لیست شرکت های خلاق شد. 
نظرات کاربران
نظرشما
نام
آدرس صندوق الکترونیکی
نظرات کاربران
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را در کادر وارد کنید