تاریخ 1397/09/10         ساعت 15:03:02     گروه خبري گروه اخبار خارجی
با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب کشور برونئی یک کارخانه تولید میکروجلبک تا سه ماهه دوم سال آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید. شرکت Joint venture ژاپنی Tavelmout Biofarm (B) Sdn Bhd ، کارخانه تولید میکروجلبک به منظور صادرات سالانه 900 تن اسپیرولینای یخ زده در بازار آسیای مرکزی را راه اندازی خواهد کرد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب کشور برونئی یک کارخانه تولید میکروجلبک تا سه ماهه دوم سال آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید. شرکت Joint venture ژاپنی Tavelmout Biofarm (B) Sdn Bhd ، کارخانه تولید میکروجلبک به منظور صادرات سالانه 900 تن اسپیرولینای یخ زده در بازار آسیای مرکزی را راه اندازی خواهد کرد.

"برونئی مکانی ایده ال برای راه اندازی کارخانه با توجه به قرارگیری در مرکز بازار هدف و همچنین بهینه بودن میزان تابش نور خورشید می باشد" این مطلب را یکی از محققین گروه تحقیقاتی Chitose به Scoopاعلام نمود.

بر اساس گفته های Ryo Iko، کارخانه در زمینی به مساحت 1 هکتار در Bio Innovation Corridor واقع در Kg Tungku ساخته خواهد شد که بر اساس برنامه ریزی ها تا سپتامبر 2019 آماده تولید خواهد بود. با راه اندازی سایت واقع در برونئی این شرکت فعال در حوزه بیوتکنولوژی امیدوارست که تولیدات خود را با توجه به افزایش روزافزون تقاضای بازار در خصوص منبع جایگزین پروتئین افزایش دهد. در حال حاضر تنها واحد تولید این مجموعه در Shizuoka ژاپن قرار دارد.

بر اساس گفته Iko آب و هوای فصلی در ژاپن میزان تولید را کند خواهد کرد. اما با توجه به قرارگیری برونئی در منطقه ای با نور خورشید تقریبا ثابت اسپیرولینا می تواند در کل طول سال تولید شده و تولید کل شرکت را تقویت کند. به طور متوسط با توجه به دما و میزان نور خورشید در حدود 2 هفته تولید میکروجلبک در ژاپن طول می کشد. این در حالی است که این زمان در برونئی به نصف خواهد رسید.

https://thescoop.co/2018/11/30/brunei-algae-factory-to-meet-demand-for-alternative-protein-market/
نظرات کاربران
نظرشما
نام
آدرس صندوق الکترونیکی
نظرات کاربران
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را در کادر وارد کنید